Víno z našej produkcie môžete degustovať až na 2 miestach:

1. Predajňa - Modra

Modra - Horná ulica č. 4
Renesančný mlyn zo 17. storočia

Priestory nášho starobylého mlyna Vás určite očaria. V prízemí domu sa nachádza predajňa vína, priestory na ochutnávky vína a 2-izbový apartmán. Na poschodí domu je umiestnená galéria, v ktorej sa celoročne konajú výstavy regionálnych umelcov. Nachádza sa tu aj veľká terasa s posedením pod strechou s výhľadom na začiatok mestských hradieb mesta Modry, na mestskú vežu a bránu. Vítame tu klientov, ktorí majú záujem o ochutnávky vín na svadbu či iné oslavy. Predajňa vína je otvorená celoročne, v ponuke je celý sortiment vín značky SODOMA Víno.

Obnova NKP bývalého vodného tzv. Štampelovského mlyna v Pamiatkovej zóne Modra

Projekt obnovy mlynu - Vínotéka Sodoma víno

Pri návrhu obnovy riešeného objektu bývalého mlyna sa zohľadňovali jeho pamiatkové hodnoty, stav ich zachovania, miera ich poznania (predpoklad nových nálezov pod terénom v ďalšej etape obnovy), a požiadavky investora na využitie objektu.

Lokalizácia a pôvodný význam objektu ho predurčili na : funkciu vinotéky (reakcia na vinohradnícku tradíciu mesta Modra), funkciu expozície ( reakcia na skutočnosť, že objekt mlyna je samotný exponátom, ktorý môže zvýšiť kultúrny turizmus v tejto časti historického jadra), funkciu flexibilnú pre usporadúvanie prednášok, či menších rodinných osláv s cateringom, funkciu kaviarne a čitárne ( doplnková funkcia komorného charakteru, napomáhajúca kultúrno-spoločenské využitie objektu počas celého roka), funkcia prechodného bývania ( umožňujúca atraktívne celoročné ubytovanie turistom...). Pre vyšší štandard objektu sa počíta s odstránením objektu maštale vo východnej časti parcely a jeho nahradením replikou. V súvislosti s náhradou maštale za novostavbu sa počíta s umiestnením technického zázemia objektu pod úroveň dnešného dvora na východnej strane pozemku, zodpovedajúci úrovni 1.N.P objektu mlyna. Pri výkopových prácach sa počíta s možným nálezom suterénneho priestoru pod maštaľou ( existencia dverného otvoru vo východnej stene mlynice na 1.NP) a s nálezom betónovej vodnej nádrže, ktorá napájala vodnú turbínu. Návrh bol konzultovaný s Ing. arch. H. Hlubockou a Ing. M. Bocánom. Štúdia vypracovaná na základe Architektonicko-historického výkumu (doc. M. Kvasnicová), Statického prieskumu (Ing. V. Kohút), Archeologického výskumu (Mgr. L. Soročinová), Stavebno-technického prieskumu (doc. O. Makýš) a zamerania mračna bodov (doc. M. Fraštia) s finančnou podporou Miniterstva kultúry SR.

2. Vínna pivnica - Modra

Modra - Štúrova ulica č. 118

Otvorená je počas Dní otvorených pivníc.
Ochutnávky vín prebiehajú v príjemnej atmosfére dobovej starej vinárne. Dokonalý zážitok Vám prinesie aj záhrada, v ktorej je nasadených cez 15 rôznych odrôd viniča. Spoznajte tieto starobylé viniče, poseďte si u nás, v lete sa príjemne schladíte, v zime sa zas zohrejete.